הדברת תיקן גרמני

תיקן גרמני תוקף בד"כ מטבחים, הוא שוכן ומתרבה במכשירי חשמל, התיקן הגרמני הוא ג'וק קטן בצבע חום בהיר. המפגע מופיע בצורת ג'וקים קטנים שמסתובבים בעיקר בשעות החשיכה- אך לפעמים גם במהלך היום בסביבות האזור הנגוע- בד"כ המטבח.

ג'וקים קטנים במטבח

התיקן הגרמני מתרבה בקצה מהיר, וללא טיפול הבעיה תצא משליטה, אנחנו ממליצים לא להשתמש בפתרונות ביתיים נגד התיקן הגרמני, כמו ריסוס בK300 או תכשירים דומים, שכן ריסוס שכזה עלול להוביל להתפתחות תנגודת אצל התיקנים ששרדו או שנחשפו לריסוס מאוחר יותר.

ריסוס תיקן גרמני

הדברה נגד תיקן גרמני לא מסתכמת בפעולת ריסוס אחת ודורשת יותר מאשר ריסוס בלבד, ברוב הפעמים נדרשים מספר ביקורים, וככל שהבעיה התפתחה כך יידרשו לרוב יותר ביקורים. כדי להדביר את התיקן הגרמני יש צורך להשתמש במגוון סוגים של חומרי הדברה, בינהם אבקות, ג'ל נגד תיקנים, וגם ריסוס- הכל בהתאם לגודל הבעיה, מדובר בפעולת הדברה מורכבת שדורשת ידע וניסיון מקצועי.

שים לב! ב"מר מדביר" אנו מנסים לפתור את הבעיה תוך ביקור אחד, אך ההמלצה המקצועית היא להזמין ביקור נוסף, לפעמים זה נראה כאילו ההדברה הסתיימה ואין יותר ג'וקים, אך למעשה יש התפתחות של תיקנים צעירים או אפילו ביצים במקומות מחבוא, וחריצים שקשה להגיע אליהם, לכן מומלץ מאד לחזור שנית על פעולת ההדברה, ביקורים רציפים להדברה ימגרו את התופעה בצורה מהירה ויעילה בעוד ניסיונות לצמצם את כמות הביקורים לרוב מושכים את הבעיה "כמו מסטיק", על פרקי זמן ארוכים יותר, כשכל ביקור עלול לדרוש שימוש בחומרי הדברה חריפים יותר בשל התפתחות תנגודת.

איך הג'וקים האלה הגיעו אליי?

זו שאלת המיליון, התיקן הגרמני נישא בד"כ על מוצרי חשמל (יד שניה ולפעמים גם חדשים), רהיטים יד שניה, ומגיע מעת לעת על גבי קרטונים של משלוחי ירקות, התיקן הגרמני שוכן גם במשאיות, וכשאלה לא עוברות הדברה- הנגיעות מופצת יחד עם תכולת המשאית.

תיקן פסים חום

תיקן פסים חום דומה מאד לתיקן הגרמני, הוא מעט גדול יותר, צבעו חום בהיר, והדברה נגדו זהה להדברת תיקן גרמני ברוב המקרים.

"כך פתרתי את בעיית התיקן הגרמני"

ב"מר מדביר" צברנו ניסיון רב בהדברת המזיק הספציפי- תיקן גרמני, נשמח לעמוד לשירותכם ולפתור את הבעיה הזו בעבורכם

צרו איתנו קשר עוד היום:

סרטון של תיקן גרמני במטבח, נגיעות גבוהה: