הדברת טרמיטים

טרמיטים תוקפים משקי בית רבים בישראל, מאיפה מגיעים הטרמיטים? הם תמיד היו כאן, בעיקר באזורי חולות מוכרים בישראל, ועם הפצת החול לצרכי בניה- התפשטו גם הטרמיטים.

הטרמיטים אחראיים לנזקים רבים לעץ, הם אוכלים אותו מבפנים החוצה, כך יוצא שהבעיה מתגלית רק אחרי שהטרמיטים סיימו לאכול את העץ ונשארה מעטפת ריקה.

תולעי עץ לבנות

הטרמיט נראה במבט ראשון כמו תולעת לבנה קטנטנה וזריזה, כשהיא נחשפת היא רצה במהירות לתוך מחילות בעץ, ולאחר ההיגעלות הראשונית מעצם הימצאותם של תולעים בביתכם- אתם נשארים להתבונן בנזקים שעשו הטרמיטים לרהיטים העץ או המשקופים שלכם.

נמלים מעופפות

בהרבה מקרים, הטרמיטים בבית מתחבאים כל כך טוב שאתם תראו אותם רק כשהם פורצים החוצה כנחיל עצום של "נמלים מעופפות" או "נמלים עם כנפיים", הכנפיים שלהם ארוכות ביחס לגוף, וחלק מאותן נמלים מעופפות ישילו את הכנפיים שלהם מעט אחרי פגיעה בקרקע ואז בזמן הטיטוא תוכלו לראות כנפיים וטרמיטים בנפרד. שימו לב, שימוש בתרסיס הדברה ביתית לא יעזור נגד הטרמיטים, והם ימשיכו לצאת שוב ושוב בצורת נמלים עם כנפיים מתוך אותם המקומות או מקומות חדשים.

מדביר טרמיטים

טרמיטים במשקופים או בעץ שיישארו ללא טיפול ימשיכו לאכול את רהיטי העץ ללא הפסקה, מדובר במזיקים חזקים ועקשנים שיעשו הכל כדי לשרוד, ולשרוד זה אומר לאכול עץ. ע"מ להיפטר מהם יש להיעזר באיש מקצוע מוסמך. בניגוד להדברת ג'וקים או נמלים שהיא מהירה ופשטנית יחסית ומסתכמת במאות שקלים, הדברת טרמיטים היא עניין מורכב ויקר, העלויות בד"כ נעות סביב אלפי שקלים, והטיפול כולל קידוח ברצפות- חלק רגיש מאד בבית, מתחת לרצות עוברים קווי המים, הביוב, החשמל ולעיתים הגז, לכן היזהרו מלהתפתות ממחירים זולים- זה עלול לעלות לכם ביוקר.

כל הבית? או רק איפה שצריך?

ההדברה לא הורדת את כל הטרמיטים, והיא משמשת מחסום נגדם כדי שלא יוכלו לחדור את תוך הבית ולאכול את העץ, ניתן לבקשתכם לעשות הדברה בנקודות ספציפיות בלבד, אולם דעו שברגע שהטרמיטים יבינו שהם לא יכולים להגיע לנקודות המודברות הם מיד יתחילו לחפש חלופות במקומות אחרים.

הדברת טרמיטים במר מדביר

במר מדביר צברנו ניסיון רב בקטילת טרמיטים, אנחנו עובדים בשיטת "כאילו לא היינו פה", מבצעים את הקידוחים כנדרש, מחדירים את חומרי ההדברה מתחת לריצוף, וסותמים את הכל ברמת גימור גבוהה עם חומרים מובחרים- רובה, דבק שיש, אקרילי, גבס, או כל חומר אחר לפי בקשתכם.

בהמשך ההדברה תידרשו לצאת למספר שעות עד שהחומרים יתאווררו והגימור יתייבש. יעילות הטיפול היא ארוכת טווח, והאחריות שתקבלו תהיה ארוכה בהתאם, ברוב המקרים מדובר בשנים ארוכות של שקט מפני המזיק.

תמונות של טרמיטים, הדברת טרמיטים ונזקי הטרמיטים

נזקי הטרמיטים

פאנל עץ שנאכל ע"י הטרמיטים, התמונה ישנה מאד, כבר שנים אחרי הטיפול אין זכר לטרמיטים. כך נראה הטיפול: