הדברה ירוקה

הדברה אורגנית, הדברה ירוקה, מה זה בכלל?

אולי גם אתה מעוניין בהדברה אורגאנית, ביולוגית, או כל סוג אחר של "הדברה ירוקה", אך כדי למנוע נזקים ולשמור על בריאות הבית, חשוב שתנפץ כמה מיתוסים.

"הדברה ירוקה" הוא מונח שיווקי, מה המשמעות של הדברה ירוקה? התשובה תשתנה מאדם לאדם או ממדביר למדביר, נציג לפניך כמה אפשרויות שאולי לאחת מהן אתה מתכוון, אך לפני כן כדאי להדגיש- לא קיים ע"פ נתונים של המשרד לאיכות הסביבה (ראיות בסוף הדף) חומר הדברה המוגדר 'ירוק', 'אורגאני', או 'ביולוגי', ופרסום מתן שירותים כאלה מהווה עבירה על החוק (פרסום מטעה) שכן שירות שכזה לא קיים

חומר הדברה אורגאני – כאמור לא קיים, ומעבר לכך, טבעו של חומר אורגאני הוא להתפרק במהירות, לכן גם אם החומר הוא ממקור אורגאני כמו כל החומרים המותרים בחוק כיום, החומר מוכרח לעבור תהליך כימי ע"מ להפוך למועיל . טבעו של החומר האורגאני לפני התהליך הכימי הוא התפרקות מהירה בחשיפה לחמצן, לכן בשימוש בחומר אורגאני, גם אם נרכש באופן לא חוקי, אין אפשרות לתת אחריות ובטח לא של שנה, ואם המדביר שלכם השתמש בחומר אורגאני ונתן אחריות לשנה – הרי שהוא לא השתמש בחומר אורגאני.

הדברה ביולוגית – הדברה ביולוגית מתבצעת תוך שימוש בבע"ח או חרקים שאוכלים את המזיקים או פוגעים בהם, לדוגמא- שימוש בתנשמות להדברת עכברים בשדה חקלאי, או פיזור תרבית חיפושות בשדה לחיסול כינמות, אלו סוגים של הדברות ביולוגיות אין ריסוס ביולוגי שעושה פעולה דומה.

הדברה ללא רעל – קטילה של מזיק נעשית ע"י הרעלה שלו ולמעט מתקני הרחקה או לכידה אין דרך אחרת להילחם בהם, הרעלה מתקבלת לפי היחס של משקל גוף למשקל החומר שאליו נחשף המורעל, ג'וק לצורך העניין הוא יצור קטן מאד ששוקל גרמים בודדים, דורש חשיפה למיליגרמים בודדים של חומר הדברה כדי להיות מורעל, אדם ששוקל כמה קילוגרמים ויחשף לאותה כמות לא יקבל הרעלה לעולם אך הרעל קיים ומשחק תפקיד

מה כן טוב?

אם אתם חוששים מחומרי ההדברה, ורוצים לוודא את בטיחותכם בעניין הזה, וודאו שהמדביר משתמש בחומר הדברה בעל רישיון בתוקף של המשרד להגנת הסביבה, שהוא נושא תווית, ושההדברה שנעשית אצלך בבית תואמת את הרשום בתווית שעל חומר ההדברה, לרבות זמני יציאה מהבית, מינונים, והוראות נוספות. הוראות התווית נועדו להגן עליך ועל המדביר, ויש להן תוקף כמו חוק כתוב..

אם יש לכם שאלות נוספות, נשמח לענות עליהם

השקט שלך, השקט שלנו